Firmamız hakkında

BH Mühendislik ve Danışmanlık, Ar-Ge süreçlerinde firmaların karşılaşacağı zorlukları azaltarak, tüm enerjilerini Ar-Ge ve üretime harcamaları için, destek hizmetleri vermektedir. Ar-Ge ve yatırım süreçlerinde devlet kurumları tarafından sağlanan desteklerin en etkin şekilde kullanılabilmesi için, devlet kurumları, üniversite, sanayi kuruluşları, KOBİ’ler ve aile şirketleri arasında gerekli köprüyü oluşturmaktadır. Gerektiğinde sanayicinin dilinden anlayan ve önceliklerini bilen bir akademisyen, gerektiğinde ise akademik öncelikleri bilen bir sanayici olarak tarafların birbiri ile daha rahat çalışmasını sağlamaya çalışmaktayız. Firmamız, desteklerin sağlanması için oluşan iş yükünü firmaların üzerinden alarak enerjilerini asli işlerine yoğunlaştırmalarını hedeflemektedir. Geliştirdiğimiz çalışma modeli ile yürüttüğümüz projelerde, Ar-Ge ve muhasebe bölümlerine minimum iş yükü oluşturarak projelerin yürütülmesini, karşılaşılan zorlukların aşılmasını ve desteklerin alınmasını sağlamaktayız.

BH Mühendislik, 2008 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Amacımız devletin ve diğer kurumların firmaların gelişmesi için sağladığı desteklerden firmaların mümkün olduğunca çok faydalanmasıdır. Devlet desteklerinden büyük firmalar kadar, büyümekte olan KOBİ’ler ve aile şirketlerinin de faydalanması için bu destekleri takip etmekte ve firmalara danışmanlık hizmeti  vermekteyiz.  Bir diğer amacımız ise  kuruluşların  Ar-Ge faaliyetlerini bir sistematik içerisine sokarak, bu konudaki devlet desteklerinden faydalanmalarını sağlamaktır.

Dr. İzzet Bülent NİLÜFER

İ.T.Ü Kimya Metalurji Fakültesinden 1996 yılında yılında Metalurji  Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1998 Marmara Üniversitesinde MBA programını tamamlamıştır. 1998 yılında Malzeme Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. 2014 yılında Malzeme Mühendisliği Anabilim dalında Doktor ünvanı almıştır. 1996-2001 yılları arasında İTÜ Kimya Metalurji Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. ABD Enerji Bakanlığı  Argonne Ulusal  Laboratuvarlarında ve  Frederich Shiller Universitat Jena Otto Shot Enstitute für Glass Chemie (Almanya)’da Ar-Ge projelerinde görev almıştır. Yaptığı çalışmasından 1 adet patent ve 10’un üzerinde uluslar arası makalesi bulunmaktadır. 2001-2007 yılları arasında özel sektörde metal sektöründe değişik firmalarda orta ve üst düzey yönetici olarak  bir çok yatırım ve Ar-Ge   projesi yönetmiştir. 2008 yılında  BH Mühendislik Danışmanlık firmasını kurmuştur. 2007’den bu yana bir çok firmaya Ar-Ge ve yatırım projelerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hülya Nilüfer

İ.T.Ü Kimya Metalurji Fakültesinden 1997 yılında  Kimya  Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1997-2006 yılları arasında Zorlu Holding’de değişik projelerde görev almıştır. 2008 yılında  BH Mühendislik Danışmanlık firmasını kurmuştur. 2007’den bu yana bir çok firmaya Ar-Ge projelerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.